Zagraniczni goście w naszej szkole – Program Erasmus+

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupnie gościła delegacje nauczycieli i uczniów w ramach realizacji programu ERASMUS+.
☑ W dniach 7️⃣1️⃣1️⃣ lutego 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣r. w naszej szkole gościły delegacje uczniów i nauczycieli z Włoch 🇮🇹, Rumunii 🇷🇴 i Turcji 🇹🇷. Z wizytą studyjną przyjechało 7️⃣ uczniów i 7️⃣ nauczycieli, którzy w ramach europejskiego programu „Erasmus +” wspólnie z uczniami i nauczycielami szkoły w Kupnie realizują projekt współpracy międzyszkolnej
pt. „Bawimy się razem”. Celem projektu jest poznawanie kultury państw partnerskich, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz nawiązywanie przyjaźni z uczniami z innych krajów.
☑ W poniedziałek 7️⃣ lutego 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣r. odbyło się uroczyste powitanie gości. Otwarcia uroczystości dokonała dyrektor szkoły Elżbieta Chmielowiec. Koncert na powitanie uświetniły występy artystyczne uczniów klas I – III oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Lesianie z Kupna”. Po występach nastąpiła prezentacja polskich potraw i smakołyków oraz degustacja tradycyjnych potraw przywiezionych przez naszych gości.
☑ Głównym tematem realizowanym w ramach projektu w naszej szkole był „teatr” 🎭 więc uczestnicy projektu prezentowali w różnorodnych formach teatralnych tradycyjne legendy danego kraju, zabawne skecze oraz scenki teatralne nawiązujące do zagadnień zmian w edukacji przez wieki.
☑ W ciągu tygodniowego pobytu goście zwiedzili szkołę oraz wzięli udział w spotkaniu z rodzicami uczniów biorących udział w projekcie. Zwiedzili #Kolbuszowę, #Rzeszów, #Kraków i Kopalnię Soli w Wieliczce. Byli również gośćmi Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, gdzie wzięli udział w warsztatach tradycyjnego rękodzieła ludowego.
☑ Wizyty studyjne w szkołach partnerskich są jednym z wielu zadań projektowych, podczas których uczniowie poznają swoich rówieśników oraz poszerzają swoją wiedzę o innych krajach 🌍.
Doskonalą też umiejętności językowe, poznają atrakcje turystyczne, a mieszkając u rodzin goszczących- także nową kulturę. Takie wizyty to doskonały sposób na poszerzenie wiedzy o Europie.
☑ Wizyta delegacji z Włoch 🇮🇹, Rumunii 🇷🇴 i Turcji 🇹🇷 w naszej szkole była bardzo udana. Goście byli zachwyceni polską 🇵🇱 kuchnią, pięknem folkloru i kultury polskiej, urokami krajobrazu i architektury zwiedzanych miast, a przede wszystkim byli oczarowani polską 🇵🇱 życzliwością, otwartością i gościnnością.

☑ Teraz czekają nas wyjazdy do zaprzyjaźnionych szkół 🎒 z rewizytą i realizowanie dalszych działań projektu.

Zdjęcia możecie oglądać tutaj

 
Anna Marek
Koordynator projektu