Budynek Wielofunkcyjny

W 1903 r. zaczęto w Kupnie budowę murowanego budynku na potrzeby szkoły podstawowej i w 1904r. rozpoczęto w nim nauczanie.

W 2006 r. oddano do użytkowania III segment nowej szkoły i tym samym zaprzestano nauczania w tzw. starej szkole z czasów austriackich. Już wcześniej powstała społeczna inicjatywa, aby ten budynek wyremontować i przeznaczyć na potrzeby wsi, więc nadarzyła się ku temu sprzyjająca pora. Pan Radny Józef Jakubczyk poczynił starania, aby władze Gminy Kolbuszowa dopomogły w remoncie i adaptacji budynku. Pierwsze prace w 2007 r. polegały na wykonaniu odwodnienia budynku za pomocą tzw. drenażu opaskowego i osuszeniu go od zewnątrz i od wewnątrz (budynek był bardzo zawilgocony i zagrzybiony).
Równocześnie wykonano projekt rozbudowy i przebudowy byłej szkoły celem zmiany sposobu użytkowania na budynek wielofunkcyjny (projekt opracowała p. mgr inż. arch. Teresa Labuda wraz z zespołem). W kwietniu 2008r. wymieniono stolarkę okienną drewnianą na okna PCV wraz z parapetami wewnętrznymi.

W okresie od 27 kwietnia do 15 listopada 2011 r. wykonano następujące prace: wyburzenie ścianek działowych, budowa sanitariatów, wymiana pokrycia dachowego, docieplenie budynku i wykonanie kolorowej elewacji komponującej się z budynkiem nowej szkoły, wymiana instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej, wymiana tynków wewnętrznych, montaż centralnego ogrzewania gazowego, urządzenie i wyposażenie kuchni i świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysówki i biblioteki wraz z czytelnią (Filia MiPBP w Kolbuszowej). Uroczyste otwarcie i poświęcenie Budynku Wielofunkcyjnego miało miejsce w dniu 14.06.2012r. podczas wizytacji kanonicznej J. E. Ks. Bp Kazimierza Górnego z udziałem licznie zebranych gości.