O nas

 

W dniu 16 maja 2013r., na zebraniu założycielskim podjęto decyzję o powołaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego. Ustalono nazwę UKS KUPNO. Po dopełnieniu wszystkich formalności dnia 11.06.2013r. dokonano wpisu do ewidencji uczniowskich klubów sportowych w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Prezesem UKS jest Witold Antosz.

UKS KUPNO działa przy Szkole Podstawowej w Kupnie  i skupia w swoich szeregach uczniów, jak również młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Głównym celem działalności UKS jest propagowanie kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży. Wiodącą dyscypliną sportu jest siatkówka.

Zajęcia odbywają się w obiektach sportowych Zespołu Szkół w Kupnie. Pierwsza drużyna UKS KUPNO  uczestniczy w rozgrywkach amatorskiej ligi siatkówki powiatu kolbuszowskiego, gdzie w sezonie 2012/2013 zajęła II miejsce. 

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, czwartek), natomiast w piątek rozgrywane są mecze kolejki ligowej. Treningi prowadzą p. Jacek Kret i p. Witold Antosz. Drużyna UKS KUPNO ma też sporą grupę wiernych kibiców, którzy towarzyszą im podczas każdego meczu, dopingując swoich zawodników.

Nasz profil na Facebook’u możecie znaleźć, klikając TUTAJ