Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Kolbuszowej

23 marca na hali LO Kolbuszowa odbył się Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Kolbuszowej Pana Jana Zuby, edycja IV. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „KUPNO”, działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie. W turnieju uczestniczyło sześć zespołów siatkarskich z województwa podkarpackiego. 

 Drużyny:

 1. ZST im. Bohaterów Września 1939, z Kolbuszowej
 2. AKS Rzeszów
 3. TEAM Nienadówka
 4. Joker Widełka
 5. Spartakus Kolbuszowa Górna
 6. UKS KUPNO

Zawody sportowe rozpoczęły się punktualnie o godzinie 900, na parkiecie hali sportowej LO Kolbuszowa  zebranych uczestników turnieju powitał prowadzący p. Tomasz Łępa, redaktor Radia Leliwa Mielec, przedstawił zaproszonych gości a następnie poprosił o zabranie głosu Pana Burmistrza Kolbuszowej Marka Gila, który skierował kilka ciepłych i serdecznych słów do uczestników turnieju życząc im osiągnięcia jak najlepszych wyników w imieniu własnym i Burmistrza Kolbuszowej Jana Zuby, nieobecnego z powodu służbowego wyjazdu. Z zaproszonych gości p. Dyrektor Szkoły Podstawowej Elżbieta Chmielowiec w kilku słowach skierowanych do zawodników życzyła im rozegrania jak najlepszych zawodów w duchu fair play. Po magicznych słowach p. Burmistrza Marka Gila „Turniej uważam za otwarty”, p.  Michał Potępa sędzia referent do spraw sędziów zapoznał zawodników turnieju z wynikami losowania i kolejnością rozgrywania meczów.

W trakcie rozgrywania zawodów, praktycznie każdy mecz stał na bardzo wysokim poziomie i był nacechowany wieloma ciekawymi akcjami siatkarskimi na boisku. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie i walkę o każdy punkt. Należy podkreślić wyrównany poziom zawodów co przyczyniło się do spotkań które kończyły tai brekiem.  

Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair – play w jakim rozgrywane były zawody. 

W przerwach między meczami zawodnicy i kibice korzystali z przekąsek i ciepłych posiłków  przygotowanych przez panią Małgorzatę Antosz, której pomagały p. Aneta Sobolewska i p. Urszula Niezgoda, dbając aby na stole niczego nie zabrakło. Ogólnie w całym turnieju wzięło udział około 80 zawodników, podchodzących do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem.

Uczestnicy turnieju za osiągnięte wyniki otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody indywidualne ufundowane przez sponsorów Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej:

Burmistrz Kolbuszowej, ZPOW ORZECH Kolbuszowa, E.LECLERC  Mielec, Regionalna Fundacja Serce w Kolbuszowej, BS Kolbuszowa.

Głównym celem imprezy  była dobra zabawa i krzewienie aktywności fizycznej oraz propagowanie piłki siatkowej, wśród młodzieży. Należy zaznaczyć, że taka fajna impreza sportowa mogła się udać dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy uczniów i nauczycieli oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Kupnie: p. Urszula Niezgoda, p. Aneta Sobolewska p. Małgorzata Antosz, p. Artur Brandys, p. Jacek Kret,  uczniowie i absolwenci SP Kupno: Joanna Dziuba, Karolina Dziuba, Arkadiusz Borawiak, Hubert Antos, Piotr Wojtyczka, Rafał Opiela. Szczególne podziękowania należą się dla składu sędziowskiego: p. Michał Potępa, p. Łukasz Plizga i p. Jacek Kret.

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii męskiej:

 1. UKS KUPNO
 2. Spartakus Kolbuszowa Górna
 3. AKS Rzeszów
 4. Joker Widełka
 5. Team Nienadówka
 6. ZST w Kolbuszowa

 

Nagrody indywidualne:

 1. Najlepszy zawodnik turnieju – Wojtek Wojtyczka
 2. Najlepszy atakujący turnieju – Arkadiusz Biestek
 3. Najlepszy broniący turnieju – Maksymilian Kędzierski

Mamy nadzieje, że na bazie współpracy z sponsorami i dzięki pomocy uczniów nauczycieli i pracowników SP w Kupnie oraz sympatyków piłki siatkowej wraz z kolejnym nadejściem wiosny odbędzie się piąta edycja Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Kolbuszowej.

Zarząd UKS „KUPNO” wraz z komitetem organizacyjnym składa serdeczne podziękowania dla wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju, oraz mediom: Radiu Leliwa i Korso Kolbuszowa za patronat medialny, wszystkim zaproszonym gościom i kibicom, którzy uświetnili swoja obecnością zwody sportowe.

Zdjęcia możecie oglądać tutaj 🙂

Witold Antosz