Wieczór andrzejkowy

W czwartek 23 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Impreza przebiegała bardzo ciekawie. Młodsze dzieci, zabawiane przez starsze koleżanki – gimnazjalistki, tańczyły w rytm puszczanej muzyki oraz kolejno klasami brały udział we wróżbach andrzejkowych.

Wróżenie miało miejsce w naszej szkolnej bibliotece, która dzięki staraniom pani Elżbiety Stadnickiej i pani Urszuli Niezgody zmieniła się w niezapomniane i tajemnicze miejsce. Za wróżenie odpowiadały: księżniczka Selena (Aneta Wdowik), Myszka Minnie (Irmina Jakubczyk), księżniczka Sara (Wiktoria Zuber), wróżka Afrodyta (Dominika Mazan) oraz czarodziejki Arianna
i Elsa
(Sabina Kardyś i Karolina Żądło). Każda z nich przygotowała bardzo ciekawe wróżby, które urzekły niejedno dziecko. Były to między innymi: wróżby z użyciem serca,  kolorów, daty urodzenia,  kostek do gry, „magiczna butelka”, „kubki przyszłości”
i „czarodziejskie pudełko”.

Dbaniem o porządek w grupie oraz zapraszaniem gości zajęły się dwie dobre wróżki Miotła i Miotełka (Andżelika Bielenda
i Faustyna Kowalska). Przedstawiły one dzieciom dawne zwyczaje i tradycje wróżenia oraz ciekawe informacje na temat świętego Andrzeja.

Zabawa dla klas 0-III miała miejsce na sali rekreacyjnej w czasie lekcji szkolnych, natomiast klasy IV-VII i gimnazjum miały własną dyskotekę o godz. 18.00, podczas której również odbyło się wróżenie dla uczniów klas IV-VI.
Był to niezapomniany dzień i bardzo się cieszymy, że impreza wywołała tak duże zainteresowanie .Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w podobnej atmosferze.

Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj 🙂

Andżelika Bielenda