UKS i harcerze na sportowych Andrzejkach

„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze”. Jest to jedno z wielu przysłów, które przybliżają tematykę tradycji Andrzejkowych przypadających na 29 – 30 listopada. Pomimo, że nie widomo skąd pochodzi tradycja andrzejkowa to jest ona uprawiana od XII wieku w całej Europie.

O popularności tego święta świadczy to, że wszyscy bardzo chętnie się bawią w odgadywanie co przyniesie przyszłość. Tak też było w Naszej Szkole im. Jana Pawła II w Kupnie, w dniu 27 listopada.

Zabawa Andrzejkowa rozpoczęła się odprawą dla uczestników, gdyż w świętowaniu uczestniczyli sportowcy i harcerze z Hufca ZHP Kolbuszowa im. Janka Bytnara.

Przed wróżbami wynikającymi z lania wosku, można było wróżyć wyniki rozgrywek sportowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie, Pani Elżbiety Chmielowiec. Rozgrywki były bardzo emocjonujące i dostarczyły wielu sportowych wrażeń. Dla najmłodszych sportowców – zuchów zostały zorganizowane zawody zręcznościowe – tor przeszkód. Tym razem organizatorzy UKS „KUPNO”, okazał się bardzo gościnny, gdyż zajął wprawdzie miejsce na pudle ale dopiero trzecie.

Po wręczeniu nagród i pucharów. Wszyscy uczestnicy udali się na parkiet gdzie pląsali w rytm ulubionych przebojów. Dla wszystkich uczestników był zapewniony poczęstunek oraz ciepła herbata.

Organizatorzy UKS KUPNO i 17 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Sowy” z Kupna, dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom za wspaniała zabawę sportową i taneczną. Podziękowania należą się wszystkim opiekunom, instruktorom i tym którzy zadbali
o przygotowanie posiłku dla uczestników.

Zdjęcia możecie oglądać TUTAJ 🙂

                                                                                                                                                             Witold Antosz