Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów

11 października 2022r. od samego rana panowała w naszej szkole świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej przyszli do szkoły ubrani w eleganckie stroje. Po modlitwie i poświęceniu plecaków, udali się do Sali rekreacyjnej naszej szkoły. Sala również była pięknie przystrojona. Wszystko to po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się pilnie tekstów, wierszyków, piosenek i tańca.

Piosenki: „Nasza klasa” i „Witaj szkoło…” oraz układ taneczny – Cleo – Dom.

Gdy nadszedł czas ślubowania w sali pojawili się zaproszeni goście: pani dyrektor Elżbieta Chmielowiec, ks. Proboszcz Kazimierz Osak, ks. Przemysław Hajduk, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i uczniowie szkoły.

Dzieci przedstawiły swoje umiejętności w formie montażu słowno – muzycznego z elementami śpiewu i tańca. Przywitały też wszystkich zebranych okolicznościowymi wierszykami. Uczniowie klas starszych sprawdzili dodatkowo ich wiedzę przeprowadzając egzamin, który dzieci zaliczyły celująco. Za poszczególne zadania przyznawane były medale i brawa od publiczności..

Następnie pierwszoklasiści ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, pomagać słabszym i młodszym od siebie, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia – specjalnym ołówkiem.

Pani wychowawczyni wręczała w tym czasie dzieciom okolicznościowe dyplomy.

Następnie uczniowie otrzymali życzenia i wiele ciepłych słów od pani dyrektor i podziękowania od wychowawcy.

Po zakończeniu uroczystości udali się do swojej klasy. Tam czekały na nich prezenty. Rodzice zorganizowali też dla nich „słodkie” przyjęcie.

Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

       Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom uroczystości, a szczególnie rodzicom uczniów klasy I za pomoc i zorganizowanie wspaniałego przyjęcia dla dzieci. Podziękowania kieruję też do uczniów klasy V, którzy pomagali w przygotowaniu i prowadzeniu uroczystości ślubowania. Byli to: Natalia Mędrak, Emilia Persa, Bartosz Anioł i Filip Kozioł.
Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj

Piosenki usłyszycie tutaj tutaj

Irena Micek