Pasowanie na ucznia – święto klasy I

16 października 2019r. odbyła się wyjątkowa uroczystość – PASOWANIE NA UCZNIA.
Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I wraz z rodzicami i wychowawczynią udały się do Kościoła. Ks. Dziekan Kazimierz Osak poświęcił im plecaki oraz wręczył pamiątkowe medaliki i obrazki.
Następnie po przyjściu do szkoły, pierwszoklasiści odświętnie ubrani i nieco przejęci stanęli na scenie, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Najmłodsi pokazali to, czego nauczyli się w szkole w ciągu pierwszych tygodni. Udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze oraz odpowiadać na pytania dotyczące Ojczyzny, szkoły, właściwego postępowania.
Wszyscy spisali się na medal i taką odznaką klasa I została udekorowana. Zostali nagrodzeni brawami  przez przybyłych na tę uroczystość rodziców, gości i uczniów. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 
Po ślubowaniu nastąpił akt pasowania na ucznia dokonany symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Elżbietę Chmielowiec. Na pamiątkę tego wydarzenia małym bohaterom zostały wręczone okolicznościowe  dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców. Potem były pamiątkowe zdjęcia i życzenia od Pani Dyrektor.
Na zakończenie uroczystości uczniowie z klasy III  i IV przywitali swoich młodszych kolegów piosenką i wierszem. Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Do społeczności szkolnej zostało przyjętych 17 uczniów:
 Kamil Białek,  Andżelika Chłanda, Julia Frankowska, Anna Gorzelany,  Zuzanna Kret, Amelia Maciąg, Marcin Marek, Dominik Mazur,  Karolina Orzech,  Bartłomiej Plizga,  Michał Poźniak,
 Lena Preneta,  Weronika Puk,  Szymon Wojda,  Filip Wrażeń, Alan Wybieralski, Przemysław Żądło.
Naszym najmłodszym uczniom życzę samych sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy!
Składam serdeczne  podziękowania Rodzicom za miłą współpracę i zaangażowanie w przygotowanie tej ważnej dla dzieci uroczystości!
Zdjęcia możecie oglądać TUTAJ 🙂
Grażyna Wołowiec