Mikołajkowy wyjazd do kina

W dniu 6 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie zrobili sobie prezent w postaci wyjazdu na film do kina. Repertuar został odpowiednio dopasowany do wieku uczniów. Klasy od „O” do IV oglądnęły wspaniały film „Kraina lodu II”, natomiast starsi uczniowie z kl. od V do VIII oglądnęli film „Czarownica II”.

Dla młodszej widowni film „Kraina Lodu II”, niesie edukacyjne przesłanie o sile rodzinnej miłości, potędze rodzinnych więzi i magii przyjaźni, wskazuje też prawdę, którą można opatrzyć hasłem: „razem możemy zdziałać znacznie więcej niż w pojedynkę”. Film „Czarownica II” znakomicie wchodzi w ówczesne problemy z jakimi borykają się młodzi ludzie; motyw dorastania oraz odwieczny problem różnicy pokoleniowej. Pomimo, że główny wątek pochodzi z bajki o śpiącej Królewnie, która praktycznie przesypia cała opowieść, to autor scenariusza bardzo zgrabnie konstruuje fabułę filmu, co daje wspaniałe i niezapominanie chwile spędzone
w kinie.

Przed seansem uczestnicy wycieczki mogli spotkać się z Św. Mikołajem w jego domu i usiąść przy stole Mikołaja na jego czerwonym fotelu i oczywiście dostać pamiątkowy prezent i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Za pomoc w przygotowaniu i realizacji wyjazdu należą się słowa uznania dla wszystkich wychowawców klas: p. Maria Biestek,
p. Alicja Kret, p. Grażyna Wołowiec, p. Irena Micek, p. Bogusława Bajor, p. Urszula Puzio – Szewc, p. Robert Maciąg, p. Witold Antosz i rodziców uczniów: p. Jadwiga Mazan, Katarzyna Kwaśnik, p. Agata Niezabitowska, p. Renata Draus, którzy pomagali sprawować opiekę w czasie drogi i samego pobytu w kinie.

Zdjęcia możecie oglądać  TUTAJ 🙂

Witold Antosz