Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Posła Zbigniewa Chmielowca

Uczniowski Klub Sportowy „KUPNO” zorganizował już po raz dziewiąty w dniu 09. 12.2023 na hali widowisko sportowej LO Kolbuszowa Mikołajowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Posła na Sejm RP p. Zbigniewa Chmielowca.

W turnieju uczestniczyło sześć drużyn: ZST Kolbuszowa, Team Kolbuszowa, LO Kolbuszowa dwie drużyny, Team Nienadówka i gospodarze UKS „KUPNO”. Zgodnie z harmonogramem turniej rozpoczął się o godzinie dziesiątej, od wspomnienia osoby śp. Andrzeja Andrysia, który był obecny od pierwszej edycji turnieju jako sędzia referent.

Po prezentacji uczestniczących drużyn, głos zabrała p. Poseł Zbigniew Chmielowiec, który w serdecznych słowach przywitał zawodników życząc im jak najlepszych wyników w rozgrywanym turnieju. Ksiądz Dziekan Kazimierz Osak, skierował do wszystkich obecnych Życzenia Świąteczne i Noworoczne. Gospodarz Gminy Kolbuszowa –  Burmistrz p. Jan Zuba, w ciepłych słowach skierowanych do zawodników, życzył im jak najlepszych wyników i dobrej sportowej rywalizacji na parkiecie. Skoro to był turniej mikołajkowy, to trudno sobie go wyobrazić bez obecności Mikołaja, który stawił się osobiście i zrobił to co zwykle robi wręczył wszystkim prezenty.

Życzenia popłynęły też od pozostałych zaproszonych gości p. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie p. Elżbiety Chmielowiec oraz sołtysa wsi Kupno p. Mieczysława Plizgi. Wszyscy uczestnicy turnieju i zaproszeni goście oraz kibice otrzymali upominki mikołajkowe od p. Posła Zbigniewa Chmielowca  jak również ks. Dziekana Kazimierza Osaka.

W trakcie rozgrywek na każdym etapie widać było zaangażowanie zawodników, nie było straconych piłek, walka była o każdy punkt. Wszystko odbyło się w duchu fair play i zgodnie z zasadami piłki siatkowej. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali panowie sędziowie: p. Bogdan Maciąg, p. Artur Brandys, p. Łukasz Plizga, p. Jacek Kret, za prawidłowe liczenie odpowiadali uczniowie: Przemysław Chłanda – SP Kupno, Krystian Skiba – ZST Kolbuszowa , Kacper Depa i Dominik Serafin – SP Domatków. Rozegrane mecze i uzyskane punkty w trakcie rozgrywanego turnieju pozwoliły wyłonić zwycięski team i ustalić kolejność na pudle.

Klasyfikacja:

  1. UKS „KUPNO”
  2. Team Nienadówka
  3. Team Kolbuszowa
  4. ZST Kolbuszowa
  5. LO Kolbuszowa II
  6. LO Kolbuszowa I

Nagrody indywidualne:

  • Najlepszy broniący: Jurek Wojdyło Team Kolbuszowa
  • Najlepszy atakujący: Adrian Polak Team Nienadówka
  • Najlepszy zawodnik turnieju: Hubert Dziuba UKS KUPNO

Za przygotowanie i podanie posiłków i napojów dziękujemy serdecznie paniom: p. Małgorzata Antosz, p. Alicja Kret, p. Aneta Sobolewska, p. Urszula Niezgoda.

Za wsparcie finansowe serdeczne podziękowania składamy sponsorom:

Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś i Rada Powiatu Kolbuszowskiego, Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba i Rada Gminy Kolbuszowa,  Fundacja Serce w Kolbuszowej, Prezes Wacław Orzech Z.P.O.W „ORZECH” w Kolbuszowej, Prezes Mariusz Fleszar Sunector Sp. Z O.O , Dyrektor SP Kupno Elżbieta Chmielowiec, Dyrektor ZST Kolbuszowa  Grażyna Pełka.

Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj

Antosz Witold