Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 9 grudnia 2017 r., odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Posła RP Pana Zbigniewa Chmielowca, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy KUPNO, działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie.  Mecze rozegrano na hali sportowej LO Kolbuszowa. W tej edycji turnieju została zmieniona formuła, gdyż do udziału w turnieju zostały zaproszone drużyny młodzieżowe z województwa podkarpackiego.

Drużyny:

 1. ZST im. Bohaterów Września 1939, z Kolbuszowej
 2. ZSA – E im. Komisji Edukacji Narodowej z Weryni
 3. ZSK Nr 4 z Rzeszowa
 4. TEAM Niwiska
 5. TEAM Nienadówka
 6. UKS KUPNO

Punktualnie o godzinie 1000 na parkiecie hali sportowej LO Kolbuszowa  zebranych uczestników turnieju powitał Poseł RP Pan Zbigniew Chmielowiec. Skierował on kilka ciepłych i serdecznych słów do zebranych gości i zawodników uczestniczących w zawodach sportowych i życzył im  osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Pan Andrzej Andryś przedstawił wyniki losowania i kolejnością rozgrywania meczów oraz przedstawił sędziów.

Faza grupowa została rozegrana w dwóch grupach, z których wychodziły po dwie drużyny z miejsca 1 i 2 do fazy finałowej gdzie zostały rozegrane mecze, które pozwoliły ustalić kolejność miejsc w turnieju. Drużyny które zajęły 3 miejsca w swoich grupach rozegrały mecz o miejsce 5 – 6.

Rozgrywane mecze stały na bardzo wysokim poziomie oraz dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na wysokim, wyrównanym poziomie, a poszczególne spotkania niejednokrotnie kończyły tai brekiem.  Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair – play w jakim rozgrywane były zawody. W przerwach między meczami zawodnicy i kibice korzystali z przekąsek i ciepłych posiłków  przygotowanych przez panią Annę Chudzik i  Małgorzatę Antosz. Ogólnie w całym turnieju wzięło udział około 70 zawodników, podchodzących do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem.

Uczestnicy turnieju za osiągnięte wyniki otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody indywidualne ufundowane przez sponsorów Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej: Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta i Rada Powiatu Kolbuszowskiego, Burmistrz i Rada Miejska w Kolbuszowej, Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej, SOTER KOLBUSZOWA, SOTER OCHRONA KOLBUSZOWA, Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kupnie, Sołtys i Rada Sołecka Wsi Kupno, Bogdan Drożdż Usługi Transportowe Kupno, Rafał Przybyło firma „RAFKOP” Kupno.

Nagrody zwycięskim zespołom wręczyli: Pani Elżbieta Chmielowiec – Dyrektor Zespołu Szkół w Kupnie, Pan Andrzej Andryś sędzia referent oraz prezes UKS KUPNO Pan Witold Antosz. 

Głównym celem imprezy  była dobra zabawa i krzewienie aktywności fizycznej oraz propagowanie piłki siatkowej, wśród młodzieży. Należy zaznaczyć, że taka fajna impreza sportowa mogła się udać dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy uczniów i nauczycieli oraz pracowników Zespołu Szkół w Kupnie: p. Urszula Niezgoda, p. Anna Chudzik, p. Małgorzata Antosz, p. Artur Brandys, p. Mariusz Szamraj, p. Jacek Kret,  uczniowie i absolwenci ZS Kupno: Arkadiusz Borawiak, Wiktor Kret, Maciej Białek, Piotr Wojtyczka.  

Klasyfikacja końcowa w kategorii męskiej:

 1. UKS KUPNO
 2. ZSK Nr 4 w Rzeszowie
 3. TEAM Niwiska
 4. TEAM Nienadówka
 5. ZST  Kolbuszowa
 6. ZSA–E Werynia

Nagrody indywidualne:

 1. Najlepszy zawodnik turnieju – Wojciech Wojtyczka UKS KUPNO
 2. Najlepszy atakujący turnieju – Kościółek Arkadiusz ZSK Nr 4 Rzeszów
 3. Najlepszy broniący turnieju – Patryk Mikuszewski  Team Niwiska

Na zakończenie turnieju p. Zbigniew Chmielowiec poseł RP, zaprosił wszystkich uczestników turnieju na kolejna edycję siatkowych zmagań mikołajkowych za rok.

Zarząd UKS KUPNO składa serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do organizacji turnieju w/w sponsorom, oraz  Radiu Leliwa, Korso Kolbuszowa za patronat medialny, oraz wszystkim którzy uświetnili swoją obecnością zwody sportowe.

Zdjęcia możecie oglądać tutaj 🙂

Witold Antosz