Martyna i Konrad nad Bieszczadami i Kupnem

Z oryginalną propozycją wyszedł do nas nasz absolwent – student szkoły pilotażu i pilot z uprawnieniami – Konrad Mazur. Zaproponował, że w ramach nagrody zabierze ze sobą na długi przelot  uczennicę lub ucznia, który wykaże się najwyższą średnią ocen za półrocze roku szkolnego 2017/18. Wybór padł na Martynę Czółno, uczennicę klasy II naszego Gimnazjum.

Zaraz na początku ferii zimowych, w  sobotę, wystartowali z rzeszowskiego lotniska w Jasionce. Niestety, po 48 minutach lotu zostali zawróceni  przez wieżę kontroli lotów z powodu wystąpienia mgły. Ten lot odbył się tylko nad Rzeszowem.

Następna próba już się udała, bo była to piękna, słoneczna środa  w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Przed lotem Martyna miała okazję obejrzeć hangary lotnicze oraz pomieszczenia szkoły lotniczej. Pilotowała także samolot  na symulatorze lotniczym.

Przed samym odlotem Martyna i Konrad sprawdzili swój  samolot.  Okazało się, że jest uszkodzone jedno ze świateł i trzeba poczekać na jego naprawę. Następnie samolot został zatankowany i można było startować. Przelot miał przebiegać według planu lotu, który możecie zobaczyć wśród zdjęć w Galerii.

Po starcie skierowali się w kierunku Sanoka, aby potem lecieć nad Bieszczadami i Jeziorem Solińskim. Wtedy Martyna przejęła stery i przez 5 minut pilotowała samolot . Nad Bieszczadami i Jeziorem Solińskim napotkali turbulencje, więc rejs był emocjonujący.

Po przelocie nad Bieszczadami skierowali się nad Krosno, Sędziszów Małopolski, Dębicę, a po uzyskaniu pozwolenia przelecieli nad Kolbuszową, Kolbuszową Górną i Kupnem. Martyna przez cały czas robiła zdjęcie a niektóre z nich możecie zobaczyć tutaj 🙂

Dziękujemy Konradowi Mazurowi za propozycję przygody lotniczej dla najlepszej uczennicy, a także za to, że czuje się związany z naszą szkołą, pamięta i często nas odwiedza. 🙂

A Martynie gratulujemy i mamy nadzieje, że jej nagroda będzie jednym z elementów motywujących innych uczniów do osiągania imponujących wyników w nauce!

 

Mariusz Szamraj