Lekcja o Funduszach Europejskich

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie z klas szóstych i siódmych, po razy kolejny uczestniczyli w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”.

Tematem przewodnim tego rocznej edycji było „Projekt Miasto”, był to bardzo ciekawy i nowoczesny sposób podejścia do tematyki związanej z finasowaniem rozwoju „Polski Wschodniej”. Wprowadzenie nowych pojęć i zagadnień zawsze wiąże się z nie chęcią ze strony uczniów, ale jeżeli robi się to w formie gry edukacyjnej w która są wplecione trudne ale jakże ważne zagadnienia: Fundusze Europejskie, Rozwój Lokalny, Zrównoważony rozwój miasta, Budżet obywatelski, czy Konsultacje społeczne.

Ciekawy projekt ważne informacje a przede wszystkim zaangażowanie uczestników akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, przełożyło się  tak jak przy dodawaniu wzrasta wartość sumy tak w tym przypadku na wzrost zainteresowania problematyką związana z finasowaniem, modernizacją oraz rozwojem Polski a szczególnie Polski Wschodniej.

Zarówno uczniowie kl. 6 i 7, bardzo chętnie wzięli udział w zajęciach oraz widać było gruntowne przygotowanie do rozegrania Gry planszowej ”Projekt Miasto”. Po mimo, że to była tylko gra to nikt nie odpuszczał, każdy z uczestników chciał uzyskać jak najlepszy wynik w rozgrywce. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek oraz nabył wiedzę z zakresu Unii Europejskiej.

Koordynator akcji, oraz prowadzący zajęcia „Lekcji o Funduszach Europejskich VI” – p. Witold Antosz i p. Anna Marek.

Zdjęcia możecie oglądać tutaj

Witold Antosz