Konkurs na Eko-Ludka

Pod koniec lutego został ogłoszony świetlicowy konkurs na „Eko-Ludka”. Jego celem było wdrażanie do proekologicznych zachowań oraz rozwój inwencji twórczej i zdolności manualnych dzieci. Jako że wiosna tuż tuż najpierw odbyły się pogadanki na temat wiosennych porządków, segregowania śmieci i recyklingu .Następnie chętne dzieci – indywidualnie lub w grupach -przygotowywały ludziki z  surowców wtórnych, czyli „Eko-ludki”. Wykorzystywały one opakowania kartonowe i plastikowe po różnych produktach: butelki , pudełeczka, zakrętki, naczynia jednorazowego użytku, folię, rolki po papierze toaletowym, itp.

Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością,  uświadomili sobie, że można zrobić „coś z niczego”, a w dodatku dobrze się przy tym bawić. Dzieci nadały też imiona każdemu „Eko-ludkowi” –  zostały  one wystawione przez kilka dni w holu głównym szkoły.  

W dniu 12 marca w świetlicy szkolnej odbyło się  wręczenie przez panią dyrektor dyplomów i  nagród uczestnikom konkursu.

A oto wyniki konkursu na podstawie głosowania uczniów:

Klasy  „0”-III

I miejsceJulia Preneta (Ekoludek Oliwka)

II miejsceMaja Bąk, Maja Gaweł, Gabriela Augustyn(Ekoludek Justynka) i Martyna Dziuba(Ekoludek Jagódka)

III miejsce Emilia Persa(Ekoludek Kiki), Przemek Mędrak i Mateusz Oleś (Ekoludek Tomek), Kornelia Kosiorowska (Ekoludek Roma)

WyróżnieniaOla Olchawa(Ekoludek Malinka), Natalia Dziuba(Ekoludek Lidka), Gabriela Mazan(Ekoludek Vaiana), Milena Ofiara(Ekoludek Mela), Cyprian Haracz (Ekoludek Piotrek), Kamil Stawarz (Ekoludek Irina)

Klasy IV-VI

I miejsceAleksandra Kozioł i Bernadeta Mazan (Ekoludek Roksy), Wiktoria Bielenda, Weronika Bajor i Anna Niezabitowska (Ekoludek Fifa)

II miejsceKrzysztof Wojtyczka, Marcin Krzak i Kacper Marek(Ekoludek Piro-Man).

Zdjęcia laureatów i Eko-Ludków możecie obejrzeć tutaj 🙂

Elżbieta Stadnicka