Inteligentny kosz Felek

Kosz, który zaczął funkcjonować w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie wprawdzie nie segreguje śmieci jeszcze, ale tylko dziękuje za wrzucanie ich do kosza. 

W pierwszym tygodniu po feriach w naszej szkole pojawił się nowy gadżet. Nie wzbudził wielkiego zainteresowania pomimo, że miał imię czego zwykle, nie stosuje się do przedmiotów stanowiących wyposażenie szkoły. Jak wielkie było zaskoczenie dzieci i młodzieży szkolnej, kiedy w czasie przerwy jeden z uczniów wrzucił papierek do nowego kosza, który powiedział „dziękuję”. Aby przekonać się, że nie jest to jednorazowa akcja ze strony Felka, bo właśnie nasz kosz ma na imię Felek, posypały się śmiecie a Felek za każdym razem odpowiadał każdemu „dziękuję”.

W pierwszych dnia funkcjonowania kosza zachodziła obawa czy biedak wytrzyma na posterunku i nie znudzi mu się dziękowanie za śmieci, próba wypadła bardzo dobrze, Felek wywiązuje się z zadania znakomicie i bardzo chętnie każdemu dziękuję za wrzuconego śmiecia.

Kosz Felek powstał przy współpracy nauczyciela p. Witold Antosza z absolwentem naszej szkoły Arkadiuszem Borawiakiem, który nauczył Felka „mówić”.

Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj 🙂

Witold Antosz