Gminny Tenis Stołowy klas ósmych – dziewczęta

20 listopada w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im.  kpt. Józefa Batorego w Weryni zostały rozegrane  Drużynowe   Gminne  Igrzyska Młodzieży w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt –  klasy siódme i ósme.

Celem  imprezy była  popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzyń  gminy Kolbuszowa, oraz reprezentantek  na zawody powiatowe.

W tym dniu do turnieju  przystąpiły szkoły z naszej gminy: SP Werynia, SP Kupno, SP Domatków, SP Przedbórz, SP Kolbuszowa Górna.

Zawody  zostały rozegrane  systemem  pucharowym do dwóch przegranych meczów. Bezkonkurencyjne w tym dniu były uczennice z Przedborza, które wygrały swoje wszystkie mecze, zapewniając sobie awans na powiat.

Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kupnie reprezentowały uczennice: Bernadetta  Mazan, Aleksandra Kozioł
i Julia Kardyś.

Nasze tenisistki uległy 1: 3 Weryni, wygrały z  Domatkowem 3:0 i w meczu o trzecie miejsce ponownie spotkały się z  tenisistkami
z Weryni przegrywając 0 : 3, zajmując ostatecznie  IV miejsce.

Klasyfikacja końcowa turnieju.

1.Szkoła Podstawowa w Przedborzu

2.Szkoła Podstawowa w Weryni

3.Szkoła Podstawowa w Kolbuszowej Górnej

4.Szkoła Podstawowa w Kupnie

5. Szkoła Podstawowa w Domatkowie.

Dekoracji , wręczenia pucharów i dyplomów dokonał pan Jan Fryc  – Gminny Organizator Sportu  oraz sędzia zawodów, Andrzej Żywiec  – nauczyciel wychowania fizycznego w Weryni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć   TUTAJ 🙂                

                                                                                                                                    opracowali nauczyciele: J.Wojtas , J.Kret