Dzień Babci i Dziadzia

Dodano nową galerię z tego wydarzenia z brakującymi zdjęciami – pełne galerie znajdziesz tutaj – część I i tutaj – część II

3 lutego 2019 roku w naszej szkole miała miejsce coroczna uroczystość Dnia Babci i Dziadka. To święto od wielu lat cieszy się dużą popularnością i gromadzi na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej  licznie przybyłych  gości.

Babcie i Dziadkowie bardzo chętnie biorą udział w uroczystości i z ogromnymi emocjami przeżywają występy  swoich ukochanych wnucząt na scenie.

Na wstępie pani dyrektor Elżbieta Chmielowiec przywitała bardzo serdecznie wszystkich przybyłych gości, a byli to: w-ce Marszałek Sejmiku Podkarpackiego – pani Ewa Draus, przewodniczący Rady Miejskiej – Krzysztof Wilk, Proboszcz Parafii Kupno –  Ksiądz Dziekan Kazimierz Osak oraz siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr szkolnych de  Notre Dame w Kupnie – siostra Joanita i siostra Iwona, Radni miejscy i powiatowi: p. Roman Ząbczyk, p. Ewa Posłuszny, p. Adam Przybyło, p. Józef Jakubczyk, sołtys wsi Kupno Mieczysław Plizga, p. Bogdan Gaweł – Przewodniczący Rady Rodziców oraz wielu innych miłych gości, a przede wszystkim Babcie i Dziadków.

            To dla nich najpierw wystąpiła na scenie grupa młodsza „Lesianie” –  prowadzona w naszej szkole przez pana Piotra Drozda, w zajęciach której bardzo chętnie uczestniczą uczniowie klas I – V.  Dzieci „zatańczyły z tupotem” w pięknych, folklorystycznych strojach i zaśpiewały dla swych najmilszych bliskich i zgromadzonych gości. Następnie dzieci z oddziału zerowego i uczniowie klas I – III  z wielkim entuzjazmem postarali się , aby jak najlepiej zaprezentować się na scenie. Przygotowali wiersze, wesołe przedstawienia, tańce, piosenki, utwory grane na skrzypcach, akordeonie i klarnecie oraz ciekawe scenografie i rekwizyty, ale przede wszystkim włożyli ogromne zaangażowanie i solidną pracę, aby wyrazić wdzięczność swoim Babciom i Dziadkom  –  za pomocą inscenizacji, piosenek i tańca, czyli tego, co wszystkim niesie radość i wprawia w wyjątkowy nastrój. Potem  na „ludową nutę” zagrała i zaśpiewała kapela „Lesianie” z Kupna.   Były też przepiękne życzenia i prezenty wykonane przez najmłodszych dla Babć i Dziadków.

Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodyczami od gości. Wszyscy wesoło i świątecznie spędzili czas przy wspólnym stole, na którym nie brakło pysznego ciasta, kawy i herbatki przygotowanej przez rodziców. A kapela miała w swym repertuarze same skoczne melodie, które jeszcze długo umilały niedzielne spotkanie.     

Zdjęcia możecie oglądać tutaj 🙂

Anna Matwijec