Bezpieczne wakacje

Wakacje to dla dzieci i młodzieży okres wypoczynku, poznawania ludzi i zdobywania nowych doświadczeń. Ważne, aby ten czas uczniowie wspominali z radością po powrocie do szkoły. Dzieci i młodzież spędzająca wakacje w swoich domach, jak również poza miejscem zamieszkania jest narażona na szereg zagrożeń oraz niebezpieczeństw w czasie odpoczynku. Swoboda zachowań młodych osób, większy luz, przebywanie w miejscach wypoczynku bez nadzoru rodziców, a także niewłaściwa opieka i nadzór ze strony opiekunów stanowią jedną z kilku przyczyn nieszczęśliwych zdarzeń np.: wypadków komunikacyjnych, utonięć, przestępstw i wykroczeń popełnionych przez samych nieletnich jak i na ich szkodę.

Ostatnia prosta przed wakacji to ten czas w którym powinno się przypomnieć uczniom o zasadach bezpiecznego, a zarazem aktywnego i przyjemnego wypoczynku wakacyjnego. Trudno słuchać nauk gdy za oknem świeci piękne słońce a temperatura zachęca raczej do opalania i zabawy. Jednak gdy za katedrą stają koleżanki i koledzy z ławy szkolnej i prezentują zasady udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, pokazują właściwe zachowanie przy wykonywaniu czynności, które ratują życie są zaopatrzeni w sprzęt medyczny, a całości dopełnia pokaz multimedialny, to nauka staję się łatwa i przyjemna. Trudu edukacji podjęli uczniowie klasy III A Gimnazjum w Kupnie. Zadnie zostało wykonane na szóstkę o czym mogą świadczyć otrzymane brawa od publiczności.

Serdeczne podziękowania dla uczniów klasy III A Gimnazjum w Kupnie za zaangażowanie w realizacje projektu „Bezpieczne wakacje”, oraz za wspaniały pokaz połączony z prezentacja Multimedialna.

Opieka i przygotowanie uczniów do projektu: „Bezpieczna wakacje” – Witold Antosz i Artur Brandys.

Zdjęcia możecie oglądać tutaj 🙂

Witold Antosz