Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego – konkurs gminny i powiatowy

W środę czwartego maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie zostały przeprowadzone Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Dwie nasze drużyny w kategorii wiekowej 10 – 12 lat oraz 13 – 14 lat wzięły udział w eliminacjach.

W czasie eliminacji panowała przyjemna atmosfera, wszyscy się bardzo starali w czasie wykonywanych zadań. Ostatecznie nasza drużyna w składzie: Natalia Dziuba, Patrycja Zając, Przemysław Mędrak, Wiktor Żądło w grupie młodszej zajęła I miejsce premiowane dodatkowo – reprezentowanie Gminy Kolbuszowa w eliminacja powiatowych. W grupie II nasza drużyna w składzie Kinga Zuber, Wiktoria Bielenda, Marcin Krzak,  zajęła II miejsce.

Wszystkim uczestnikom eliminacji gminnych należą się gratulację gdyż wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i gruntowna znajomością przepisów ruchu drogowego oraz wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po zwycięstwie w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu BRD w poniedziałek 9 maja nasza  drużyna w składzie:  Natalia Dziuba, Martyna Dziuba (zastąpiła chorą Patrycję Zając), Przemysław Mędrak i Wiktor Żądło rywalizowała w etapie powiatowym organizowanym przez Zespól Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych im. KEN w Weryni  i zajęła  II miejsce  w swojej grupie wiekowej.  

Uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali swoje umiejętności w następujących kategoriach: z udzielania pierwszej pomocy, testy
z przepisów ruchu drogowego, krzyżówki  drogowe oraz rowerowy tor przeszkód.  Jak przystało na eliminacje powiatowe zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Zdjęcia możecie oglądać tutaj

Opracował: Witold Antosz