Andrzejki i Pasowanie na Ucznia Gimnazjum

W dniu 24 listopada 2016r. miała miejsce uroczystość szczególnie ważna dla uczniów klasy pierwszej – pasowanie na gimnazjalistę. Na czas uroczystości nasza szkoła zmieniła się w Królestwo Wiedzy, a całe przedstawienie miało formę Wielkiego Turnieju Rycerskiego, który odbywał się przed obliczem Rady Królewskiej-królowej Elżbiety I Wspaniałej (Pani Dyrektor szkoły), króla Kazimierza II Wielkiego (Wicedyrektor) oraz księżniczki Klaudii (przewodnicząca gimnazjum).Miejscem turnieju była udekorowana sala rycerska (sala rekreacyjna),
a wejścia do niej strzegło dwóch halabardników (Damian i Paweł), którzy wpuszczali kandydatów na „Damy” i „Rycerzy” pod halabardami i przy dźwiękach królewskich fanfar. Całą uroczystość prowadziły Damy dworu: Eliza i  Paulina wspomagane przez Alicję, Ewelinę, Julię i Joannę .
W przedstawieniu pojawił się też zły posłannik (Hubert) oraz czarownica (Ola), którzy utrudniali wykonywanie zadań pierwszoklasistom. Turniej składał się z 5 konkurencji: rysowanie portretu królowej, odgadnięcie składu magicznej mikstury, układanie puzzli, strzelanie do tarczy z rozkołysanego konia na biegunach, taniec z balonami. ”Rycerze”, którzy rywalizowali z „Damami” okazali się minimalnie lepsi i to oni zdobyli certyfikat zwalniający z odpowiedzi ustnych w dniu 28 listopada. Po zakończonej części ”zabawowej” nastąpiła część oficjalna – uroczyste ślubowanie i przyjęcie pierwszoklasistów do „Braci Rycerskiej Gimnazjum w Kupnie” oraz wręczenie przez panią dyrektor i wychowawcę klasy pamiątkowych dyplomów. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców, a następnie do wspólnej andrzejkowej zabawy.

Wszystkie zdjęcia możecie oglądać tutaj 🙂

Elżbieta Stadnicka, Ks. Marcin Dunaj